JAK SE ZAPOJILA MŠ NÁMĚŠŤ NA HANÉ?

Naše MŠ se dlouhodobě aktivně zapojuje do environmentálních projektů, navštěvuje různá střediska ekologických aktivit například Sluňákov v Horce nad Moravou, IRIS v Prostějově či ORNIS v Přerově.

Dále připravuje různé projektové dny v prostorách MŠ, ale především na zahradě nejen pro děti, ale i rodiče a širší veřejnost, například Jablíčkový den, Den zvířat, Den stromů, Den matek i Den otců a mnoho jiných. Ve spolupráci se ZŠ Náměšť na Hané se každoročně uskutečňuje na zahradě MŠ také Den Země. Pro veřejnost je pak určena například vernisáž skřítků Podzimníčků, které tvoří rodiče s dětmi nebo různé další výtvarné výstavy na zahradě MŠ.

Na základě těchto zkušeností a dlouhodobého zájmu byla v září 2015 založena environmentálně profilovaná třída Skřítků, která úspěšně funguje již třetím rokem. Z pozitivních a obdobně naladěných rodičů a děti pak vzešel nápad zapojit se do projektu EKOŠKOLKY.