Navigace

Obsah

Novinky a akce školy

Branný den na 1. stupni

Typ: ostatní
Žáci 1. stupně se učili, jak se chovat za mimořádných situací

Čtvrtek 27. září byl pro většinu obyvatel Náměště na Hané běžným dnem. To ovšem neplatilo pro žáky první až čtvrté třídy místní základní školy. Učebnice zůstaly doma, v šuplících, jelikož zde proběhl branný den, který začal vyhlášením poplachu. Společně jsme se přesunuli na školní zahradu, kde proběhla kontrola tříd. 

Následně jsme se rozdělili na tři skupiny. Žáci měli možnost si díky místním dobrovolným hasičům prohlédnout jejich zásahové auto. Také si vyzkoušeli, jaké to je, mít na sobě přilbu a poslechli sisirénu. Od hasičů jsme tedy všichni odcházeli nejen s krásnými zážitky, ale také s náručí plnou sladkostí, za které děkujeme. 

Další ukázky proběhly na školní zahradě, kde na nás čekala policie společně se cvičenými psy. Program si pro nás přichystali podpraporčík Jiří Borůvka společně s kolegou podpraporčíkem Michalem Vlachem. První ukázka zahrnovala poslušnost se sedmiletým Cyrem a tříletým XaremKateko. Následně jsme mohli vidět vyhledání a zneškodnění útočníka, o které se postaral desetiletý pes jménem Xaver. 

Jako poslední žáky čekala zdravověda, kterou měl na starosti dobrovolný hasič a student lékařské fakulty v Olomouci, Metoděj Koupil. Ten si pro nás připravil prezentaci o tom, jak zajistit první pomoc. Žáci si zopakovali důležitá telefonní čísla a také to, jak by měl vypadat hovor se záchrannou službou. 

Za toto dopoledne plné nových informací a zkušeností bych nejen jménem svým, ale i základní školy, chtěla poděkovat všem, kteří se na něm podíleli.


Vytvořeno: 5. 10. 2018
Poslední aktualizace: 5. 10. 2018 17:53
Autor: Mgr. Ludmila Štafová