Navigace

Obsah

Matematický Klokan

Typ: ostatní
Zúčastnili jsme se tradiční matematické soutěže

Dne 22. března 2019 proběhla na naší škole celorepubliková soutěž Matematický klokan. Žáci prvního stupně ZŠ soutěžili v kategoriích Cvrček (II.A, II.B a III. třída) a Klokánek (IV. a V. třída). Maximální počet bodů v kategorii Cvrček byl 90 a v kategorii Klokánek mohli žáci získat nejvíce 120 bodů.

 

Cvrček

1. místo          Lenka Nevrlá              III. třída                       58 bodů

2. místo          Michal Látal               II.A                              56 bodů

3. místo          Ester Bednaříková      III. třída                       54 bodů

 

Klokánek

1. místo          Radim Zedníček         V. třída                       85 bodů

2. místo          Jakub Zajíček              IV. třída                      81 bodů

3. místo          Marek Navrátil           IV. třída                      80 bodů

 

Mgr. Alžběta Skopalová

 

 

Také na 2. stupni si chtěli žáci zasoutěžit, poznat jiné typy příkladů a porovnat se výsledkem se svými spolužáky. Žáci 6. a 7. ročníku soutěžili v kategorii Benjamín. Přihlásilo se 25 zájemců. Z možných 120 bodů se nejlépe umístila Frýbová Nikola se 75 body, na 2. místě Skopalová Monika se 73 body a na 3. místě Kurfűrstová Elena se 65 body. V kategorii Kadet soutěžilo 17 žáků, z nichž se nejlépe umístil Aleš Vojta, který získal 75 bodů, 2. místo se 65 body obsadila Martina Heinzová a 3. místo se 63 body Eliška Snášelová.

Pochvala však patří nejen těmto nejlepším, ale všem, kteří Klokana řešili. Matematika patří mezi obtížnější předměty a tito žáci dokázali, že se jí nebojí a chtějí se zdokonalovat.

Mgr. Jarmila Pokorná


Vytvořeno: 28. 3. 2019
Poslední aktualizace: 28. 3. 2019 07:10
Autor: webmaster