Projektový den ve výuce 22.9.2021

Středa 22. září 2021 představuje nejen polovinu týdne, konec měsíce, ale především Den bez aut, což bylo motto, které se neslo jako náplň projektového dne "Obec a životní prostředí"

Projektový den ve výuce 22.9.2021

V rámci třídy jsme si nejdříve v úterý vyhodnotili, kdo se jakým způsobem dopravuje do školy. Povídali jsme si o tom, jak by to šlo lépe a ohleduplněji vzhledem k přírodě.

Ve středu jsme provedli druhý průzkum. I přes ne příliš vlídné počasí, na tento den žáci nezapomněli a zvolili alternativní způsob dopravy, jako například koloběžku či chůzi s deštníkem v ruce na místo využití pohodlného rodinného automobilu. Musím říct, že jsem na některé byla obzvlášť pyšná.

V rámci debaty jsme zavzpomínali, s jakými způsoby dopravy máme zkušenosti a rozebrali jsme jejich výhody a nevýhody. I přes veškeré pohodlí, které nám dnešní moderní doba nabízí, jsme se shodli na tom, že některé vymoženosti až příliš znečišťují životní prostředí. A naopak je potřeba o něj pečovat a chránit jej. A jak nejlépe tuto myšlenku podpořit, než – li vycházkou po krásných místech našeho městyse!

Cestou nás provázel Martin Kašpar, který se mimo jiné zasloužil o záchranu místního nádraží a nás obohatil nejen o krásná místa, ale také i o nové znalosti.

Cestou jsme pozorovali, jakým způsobem se změnila krajina v Náměšti během několika let, dozvěděli jsme se důležité informace z historie městyse a prošli hned několika ekosystémy.

Tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat za hezkou vycházku a žáky pochválit za vzorné chování.

Mgr. Ludmila Štafová 

Podrobnosti o vložení záznamu

Datum vložení: 6. 10. 2021 9:42
Datum poslední aktualizace: 26. 1. 2022 8:09
Autor: Správce Webu

Mohlo by se Vám hodit