Projektový den mimo mateřskou školu 8.10. 2019

Projektový den mimo mateřskou školu 8.10. 2019 Den stromů (předškoláci)

Projektový den mimo školu: „DEN STROMŮ“

Dne 8.10. 2019 navštívili naši předškoláci Regionální sdružení IRIS v Prostějově. Tento projekt byl realizován v rámci projektu Šablony ZŠ a MŠ Náměšť na Hané, registrační číslo projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0010427 a byl pro všechny zúčastněné děti zdarma.

Výukový program se konal ve vnitřních i venkovních prostorách. Hlavním tématem byl podzim a změny přírody s ním spojené. Velká část programu byla věnována stromům, a to zejména s ohledem na blížící se Den stromů. Děti se na zahradě seznámily s různými druhy stromů. Hlavní důraz byl kladen na přímý kontakt dětí s přírodou, který bohužel mnohé děti v současné době postrádají.

Program realizovaný ve vnitřních prostorách byl zaměřený zejména na kreativní a tvořivé aktivity. Děti si vyzkoušely frotáž javorových listů či práci s ruční manuální vrtačkou. U dětí tak došlo k rozvoji fantazie či tvořivosti.

Kompetence, které děti v rámci tohoto programu získaly, se budou nadále rozvíjet v MŠ v rámci jednotlivých třídních vzdělávacích programů.

Mgr. Pavla Valentová

Vytvořeno: 10. 10. 2019