Projektový den mimo školní družinu 3.6. 2019

Projektový den mimo školní družinu 3.6. 2019 Zvířátka na statku (2. oddělení ŠD)

Projektový den mimo ŠD/ŠK „Zvířátka na statku“ byl dohodnut s odbornicí z praxeze ZOO Vyškov na 3.6.2019 na dobu od 12,00 do  15,30 hodin.Cílem bylo rozšíření a doplnění poznatků učiva PRV  „Člověk a jeho svět“.

Byly využity různé metody a formy práce: informace, dotazování, hry a soutěže, pozorování, tvoření…

Účastníci byli aktivní, kladli a odpovídali na četné dotazy, velmi uvítali možnost přímého kontaktu se zvířaty, seznámili se životem, vybavením a nástroji, používanými v minulosti na statku. Velmi je zaujal model vodní elektrárny a využití vody pro zvířata.

Následným kvízem a hádankami si účastníci ověřili získané znalosti a vyrobili si výrobek.

Ve spolupráci s odborníkem z praxe lze projektový den hodnotit jako úspěšný a pro účastníky přínosný.

V rámci projektového dne si účastníci doplnili řadu informací z učiva PRV o chovu a významu domácích zvířat, seznámili se způsobem  života, řemesly na vesnici a významem a využitím vody.

Odbornice z praxe měla činnosti velmi dobře připravené a všechny účastníky zapojovala do činností.

Doporučuji návštěvu i ostatních programů ZOO Vyškov.

J. Prucková

Vytvořeno: 12. 6. 2019