Projektový den mimo školu 16.5. 2022 (5.B třída)

Projektový den mimo školu 16.5. 2022 (5.B třída) 16.5. 2022 jsme realizovali projektový den mimo školu v ekologickém centru na Sluňákově pod názvem Badatelství-stromy a keře.

Lektoři na úvod žáky seznámili pomocí motivační hry s pomůckami k bádání. Poté bylo potřeba, aby si žáci každý sám vytvořili bádací otázku, kterou zapsali do pracovního listu spolu s domněnkou a pomůckami potřebnými k bádání. Pří vlastní metodě bádání se žáci rozprostřeli s dozorem po okolí Sluňákova. Prodírali se hustým porostem bylinky zvané přítula. Hledali největší strom, pobytová znamení a používali pomůcky (dalekohled, průměrku, výškovku, mikroskopy, lupy, metr, lesnickou šupleru atd.) a vše zapsali do listu. Na konci této metody nechyběla prezentace výsledků a společná reflexe. Nejvíce se řešily otázky, které se týkaly problému, jaká zvířátka obývají strom, jaký druh stromu nebo keře má stejnou výšku jako paní učitelka.

Vytvořeno: 24. 5. 2022
Poslední aktualizace: 24. 5. 2022 12:37