Projektový den ve školní družině 4.11. 2019

Projektový den ve školní družině 4.11. 2019 Jednoduché stroje (2. oddělení)

Projektový den ve ŠD/ŠK  „Jednoduché stroje“ byl dohodnut s odborníkem z praxe paní Martinou Rozsypalovou

ve ŠD ve II. oddělení  ZŚ Náměšť na Hané, Zákostelí 92 pro cílovou skupinu účastníků ZV I. třídy

na 4.11.2019 na dobu od 12,30 do 16,00 hodin.

Projektový den proběhl ve školní družině na výše uvedená adrese.

Cílem bylo rozšíření a doplnění poznatků učiva PRV  „Člověk a jeho svět“, rozvoj jemné motoriky a pracovních dovedností,

rozvoj architektonického, inženýrského a technologického myšlení a pomocí stavebnice LEGO poskytnout dětem praktické dovednosti

se specifickým zaměřením na zákony pohybu, jednoduché stroje nebo vynálezy.

Byly využity různé metody a formy práce: informace, dotazování, hry a soutěže, pozorování, tvoření…

Účastníci pracovali v týmu a společně konstruovali ze stavebnice LEGO vybrané modely.

Program nabídl nápaditý, zábavný a více smyslový přístup k učení a dodal praktické vzdělání.

Účastníci získali základy technického myšlení pomocí modelů ze stavebnice LEGO.

Účastníci byli aktivní, kladli a odpovídali na četné dotazy, velmi uvítali možnost vlastního tvoření i práce podle návodu.

Prakticky si vyzkoušeli a seznámili se s činností a funkcí jednoduchých strojů a jejich využitím v praxi..

Následným kvízem a hádankami si účastníci ověřili získané znalosti, vyrobili si výrobek a namalovali obrázek.

Ve spolupráci s odborníkem z praxe lze projektový den hodnotit jako úspěšný a pro účastníky přínosný.

V rámci projektového dne si účastníci doplnili řadu informací z učiva PRV o lidských výrobcích a jejich využití.

Odbornice z praxe měla činnosti velmi dobře připravené a všechny účastníky zapojovala.

Program doporučuji MŠ, nižším ročníkům, ale starším dětem.

Jiřina Prucková

Vytvořeno: 7. 11. 2019