Projektový den ve školní družině 5.11. 2019

Projektový den ve školní družině 5.11. 2019 Jednoduché stroje (3. oddělení)

5. 11. 2019 proběhl projektový den ve ŠD na téma „Jednoduché stroje“. Na začátku programu byli žáci seznámeni s významem jednoduchých strojů v běžném životě a jejich použitím. Následně byli žáci rozděleni do třech skupin. V první skupině probíhalo volné stavění z lega na téma jednoduché stroje dle vlastní fantazie, poté kresba vytvořeného modelu. Ve druhé skupině žáci obdrželi pracovní list na téma jednoduché stroje. Ve třetí skupině žáci konstruovali motorizovaný model jednoduchého stroje podle návodu (např. kladku, kolotoč). Po splnění úkolů se skupiny prostřídaly.

Program byl výborně připravený, žáky zaujal a inspiroval, získané informace o základech fyziky využijí zejména v hodinách prvouky i v běžném životě.

Mgr. Jana Chromcová

Vytvořeno: 7. 11. 2019