Projektový den ve školní družině 6.11. 2019

Projektový den ve školní družině 6.11. 2019 Jednoduché stroje (1. oddělení)

Dne 6.11. proběhl ve školní družině projektový den na téma Jednoduché stroje. Projektový den se skládal z více částí. Žáci si vyzkoušeli postavit jednoduchý stroj ze sady Bricks 4 Kidz, která je založena na stavebnici LEGO podle návodu. Dále rozvíjeli svoji fantazii a vytvářeli vlastní model a poté ho nakreslili. V poslední části žáci vyplňovali pracovní list, kde si ověřili nové znalosti a poznatky. Jako překvapení na závěr měla lektorka pro žáky připravené překvapení a každý si vyzkoušel nakreslit barevnou spirálu pomocí jednoduchého stroje sestaveného z LEGA.

Během projektového dne žáci pracovali ve skupinkách a rozvíjeli své schopnosti komunikace a spolupráce. Program byl velice dobře připravený a pro žáky zábavný i přínosný.

Marie Kratochvilová

Vytvořeno: 8. 11. 2019