Projektový den ve školní družině 8.10. 2019

Projektový den ve školní družině 8.10. 2019 Domácí zvířata a jejich mláďata (2. oddělení)

Projektový den ve školní družině  „Domácí zvířata a jejich mláďata“ byl dohodnut s odborníkem z praxe panem Josefem Oklešťkem na „ Farmě Cigorka“ v Náměšti na Hané

pro cílovou skupinu účastníků ZV I. třídy na 8.10.2019 na dobu od 12,00 do  15,00 hodin.

Převážná část projektového proběhla přímo na farmě, malování a výroba výrobku pak ve ŠD.

Cílem bylo rozšíření a doplnění poznatků učiva PRV  „Člověk a jeho svět“.

Byly využity různé metody a formy práce: informace, dotazování, hry a soutěže, pozorování, tvoření…

Účastníci byli aktivní, kladli a odpovídali na četné dotazy, velmi uvítali možnost přímého kontaktu se zvířaty, seznámili se životem, vybavením a nástroji, používanými na farmě.

Prakticky si vyzkoušeli dojení kozy. Poznávali zvířata domácí zvířata podle hlasu a stop.

Následným kvízem a hádankami si účastníci ověřili získané znalosti, vyrobili si výrobek a namalovali obrázek.

Ve spolupráci s odborníkem z praxe lze projektový den hodnotit jako úspěšný a pro účastníky přínosný.

V rámci projektového dne si účastníci doplnili řadu informací z učiva PRV o chovu a významu domácích zvířat.

Odborník z praxe měl činnosti velmi dobře připravené a všechny účastníky zapojoval.

Účastníci si odnesli nejen vědomosti, ale i drobné odměny.

Návštěvu „Farmy Cigorka“ doporučuji zejména MŠ a  nižším ročníkům.

J. Prucková

Vytvořeno: 10. 10. 2019