Projektový den ve výuce 13.1.2022 (5.A)

Projektový den ve výuce 13.1.2022 (5.A) Povolání turistický průvodce

Ve čtvrtek 13. ledna 2022 měli žáci pátého ročníku možnost vyslechnout vyprávění od Mgr. Petry Halaškové. Pedagožky, lékařky, vášnivé sportovkyně, a především turistické průvodkyně, která procestovala takřka celý svět.

Právě na téma cestování a turismu, konkrétně na Novém Zélandu, bylo zaměřeno naše čtvrteční dopoledne. Díky tomu, že magistra Halašková měla možnost tuto oblast několikrát navštívit, byla schopna žákům předat vlastní barvité zkušenosti.

Jelikož už někteří žáci přemýšlí o volbě svého povolání, zaměřili jsme se povolání turistického průvodce. Paní Halašková žáky obeznámila s náročností této práce, získali jsme přehled o možnostech studia tohoto oboru v České republice a následném uplatnění v praxi.

Žáci se také seznámili s kulturou Nového Zélandu, zajímavými místy, živočichy a vyslechli si rozdíly mezi školským systémem u nás a na jižní straně polokoule.

Vše bylo doplněno krásnými fotkami, videi z letadla, lodi, ubytování i přírody. Žáci měli dokonce možnost si prohlédnout pravého mořského koníka, novozélandský dolar či tamní šperky.

Všem se nám povídání moc líbilo a pevně věříme, že si brzy vyslechneme zážitky i z jiných destinací.

Mgr. Ludmila Štafová

Vytvořeno: 26. 1. 2022