Obecná informace o nařizování karantény

V současné době máme dvě třídy v pětidenní karanténě. V následujícím textu najdete obecné informace o karanténě.

Jak se ocitnu v karanténě?

V karanténě se ocitnete, pokud jste byli v rizikovém kontaktu s člověkem pozitivně testovaným na onemocnění covid-19. Karanténa je povinná a většinou probíhá u vás doma nebo např. na chatě.

Karanténu nařizuje pracovník příslušné krajské hygienické stanice (KHS) či speciální trasovací callcentrum - nerozhoduje o ní ředitel školy ani žádný pracovník školy.

Škola zasílá do systému trasovací formulář a v pracovní době pak konzultuje záležistost s pracovníkem KHS. Teprve na základě jeho rozhodnutí je karanténa vyhlášena.

Případné dotazy a požadavky na zdůvodnění vyhlášení karantény prosím tedy směřujte na KHS, protože ze školy dostanete pouze odpověď, že o karanténě rozhodla KHS.

Případů nákazy je ale velké množství a než se k Vám trasovací centrum či hygiena dovolá nebo Vám dojde informační SMS,  můžete už být infekční. Proto pokud je někdo ve Vašem okolí testován pozitivně a Vy jste s ním byli v rizikovém kontaktu, buďte, prosím, ohleduplní a zůstaňte v karanténě dobrovolně.

Jak dlouho trvá karanténa?

Délka karantény je 5 dnů.

Po ukončení karantény je doporučeno po dobu následujících 5 dnů používat respirátor třídy FFP2 bez výdechového ventilu při kontaktu s dalšími osobami.

V případě výskytu příznaků v následujících 14 dnech od posledního rizikového kontaktu vám bude nařízeno absolvovat RT-PCR test. V případě pozitivního výsledku RT-PCR testu vám bude nařízena izolace.

Vícer informací najdete zde:

Vytvořeno: 21. 1. 2022
Poslední aktualizace: 21. 1. 2022 12:47