Navigace

Obsah

Třídy 3. A a 3. B vyrazily 25. 9. – 26. 9. 2019 do Prahy

Netradiční výlet s přespáním v pražské škole ZŠ Jílovská si zažili žáci ze třetích tříd. Vlakem tam i zpět, se spacákem v ruce, vydali jsme se objevovat zajímavosti hlavního města České republiky. Pro většinu dětí byl nemalý zážitek jízda metrem a obdiv neskrývaly ani při nástupu na nekonečné eskalátory.

    První den jsme navštívili Království železnice na Smíchově, kde vzniká unikátní model České republiky v podobě modelové železnice. Vydali jsme se také lanovkou na Petřínskou rozhlednu a zrcadlové bludiště. Druhý den jsme uskutečnili procházku v centru města (Národní divadlo, Karlův most, Staroměstské náměstí s orlojem, Václavské náměstí a Národní muzeum).

   Všechno to cestování vlakem, metrem, tramvají a autobusy bylo náročné, ale vše se obešlo bez problému, děti se chovaly slušně a dodržovaly pokyny. Odměnou jim bylo nejedno dětské hřiště při cestě.

Na jedné z fotek je hlavní protagonista HONEST GUIDE, který se k nám před orlojem hlásil a vyptával. Bylo to příjemné setkání se "slavnou" osobou.

   Doufám, že na tento výlet budou dlouho vzpomínat…, všem se nám tam líbilo.

 

                                                                          Jana Francová