Projektový den mimo mateřskou školu 5.11.2019

Projektový den mimo mateřskou školu 5.11.2019 Těšíme se na adventní čas (oddělení Medvídků, Skřítků a Veverek)

Dne 5. 11. 2019 jely děti z oddělení Medvídků, Veverek a Skřítků v rámci projektu Šablony ZŠ a MŠ Náměšť na Hané, registrační číslo projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0010427 do svíčkárny RODAS v Olomouci.

Před samotnou realizací projektového dne si děti v rámci jednotlivých tříd popovídaly o tradicích spojených se svíčkami – Dušičky, vánoční svátky.

V rámci projektového dne si děti vyzkoušely tvorbu různých druhů svíček či soli do koupele dle ověřených tradičních postupů. Děti byly velmi šikovné a všechny dárečky, které si sebou odvezly, vyráběly samy nebo jen s velmi malou dopomocí pedagogů.

Projektový den umožnil dětem rozvíjet jemnou motoriku, tvořivost, kreativitu, fantazii, estetické cítění, ale také samostatnost či podnikavost. Na závěr děti shlédly video o průmyslové výrobě svíček a jejich využití.

Získané kompetence budeme u dětí dále rozvíjet v rámci jednotlivých třídních vzdělávacích programů, a to zejména při výtvarných a tvořivých aktivitách ve spojení s rozvojem kulturního povědomí dětí.

Mgr. Pavla Valentová

Vytvořeno: 7. 11. 2019