Projektový den mimo školu 5.1. 2022

Projektový den mimo školu 5.1. 2022 5.1.2022 jsme vyrazili v rámci Šablon III na projektový den do Brna , který se konal v  ekocentru LIPKA- LIPOVÁ.

Lektorky na úvod žáky seznámily s plemeny ovcí a vysvětlily , které se chová na maso, mléko nebo vlnu.  Žáci zhlédli stříhání ovcí a zpočátku  se sami  snažili přijít na postup výroby vlněných výrobků. Vyzkoušeli si  prát vlnu, česat vlnu na kartáčích, kterým se říká „krample“. Byli nadšeni z předení vlny na vřetýnku i kolovrátku. Klukům se nejvíce líbilo tkaní koberců na velkém i malém tkalcovském stavu.

Nakonec si vyrobili výrobek z vlněné plsti. Mokrou technikou se dělaly kuličky na klíče . Suchou technikou bylo vyrobeno prostírání pod hrneček, kde se zpracovávala vlna pomocí speciální jehly. Děti byly z projektu úplně nadšené a už teď se těší na další výjezd  do ekocentra v Horce nad Moravou-Sluňákov.

Tito aktivitu lze určitš doporučit kolegům a jejich třídám. Je vhodným doplňkem předmětu pracovní činnosti a rozvíjí u dětí také pozitivní vztah ke zvířatům a přírodě.

Vytvořeno: 10. 1. 2022
Poslední aktualizace: 10. 1. 2022 7:37