Projektový den ve výuce 16.9. 2021

Projektový den ve výuce 16.9. 2021 Dne 16.9. se uskutečnil projektový den ve škole s názvem "Ekologie v chovatelství". Odborníkem nám byla paní Tereza Vémolová, která vlastní farmu v Ludéřově.

Je chovatelkou velkého množství domácích a exotických druhů zvířat. Žáci si nejprve udělali procházku podzimním lesem kolem Liščí chaty a dali si svačinku. Potom došlo na hlavní program, kde dostali instruktáž, jak ke zvířatům přistupovat, co jim mohou nabídnout k jídlu, jak se chovat bezpečně a některá zvířata dokonce dostali na vodítko nebo si s nimi mohli hrát. Ve vyprávění se paní Vémolová snažila vyzdvihnout i ekologické hledisko v chovu a někteří žáci pomohli vlastníma rukama s běžnými každodenními pracemi.

Pro děti to byl nejen pořádný výšlap, ale hlavně zážitek, protože možnost, přiblížit se tak blízko ke zvířeti, je vzácná.

Vytvořeno: 20. 9. 2021
Poslední aktualizace: 26. 1. 2022 8:09