Projektový den ve výuce 17.1.2022 (4.A)

Projektový den ve výuce 17.1.2022 (4.A) Povolání turistický průvodce

Dne 17.1. 2022 proběhl ve 4. A projektový den, který byl zaměřený na turistický ruch, povolání průvodce, cestování a také jsme nahlédli do vzdálené země Nový Zéland.

Žáci se setkali s tamní kulturou, společenskými poměry, hledali rozdíly ve školství. Paní Halašková nám vyprávěla o své cestě, jak se turistickou průvodkyní stala a poučila děti, které školy nabízejí obory s tímto zaměřením. Popsala náročnost jednotlivých oborů, délku studia, získání praxe v oboru. Vše doplnila o své zážitky z létání, cestování lodí, ubytování nebo ochutnávky místní gastronomie.

Žáci celou dobu bedlivě naslouchali. Nejvíce je zaujaly adrenalinové aktivity, které Nový Zéland nabízí. Krásnou ukázkou byly i tamní suvenýry, které tam turisté mohou zakoupit.

Mgr. Jana Francová

Vytvořeno: 26. 1. 2022