Projektový den ve výuce 20.1. 2022 (3.)

Projektový den ve výuce 20.1. 2022 (3.) Povolání turistický průvodce

Dne 20. 1. 2022 jsme u nás přivítali velmi sympatickou paní Mgr. Petru Halaškovou, která byla průvodcem našeho projektového dne. Tento den jsme se věnovali zejména turistickému ruchu, povolání průvodce a mohli jsme „procestovat“ Nový Zéland.

Cestovatelka Mgr. Petra Halašková nám prozradila, co ji ze školních let pomohlo k profesi turistického průvodce – cizí jazyk, matematika a zeměpis. Svým zajímavým vyprávěním a osobní zkušeností vzbudila v žácích ještě větší zájem o znalost cizího jazyka a že od učebnic s fotografiemi a map se můžete v této profesi aktivně realizovat… zajistit letenky, ubytování včetně stravování, zážitky a splněná přání prostřednictvím průvodcovských služeb.

Žáci se díky poutavému vyprávění doprovázené videonahrávkami a fotografiemi během dne ocitli na letišti, ve školce či základní škole, dozvěděli se i mnoho informací o původních domorodých obyvatelích, zatancovali si jejich bojový tanec (Haka) a zajímavosti ze světa fauny (pták Kivi), flory (stromy kauri) či nerostného bohatství (grennstone) typické jen pro Nový Zéland.

Projektový den byl pro nás velkým zážitkem a obohacením. Tak někdy příště KIA ORA …

Mgr. Soňa Vítězová

Vytvořeno: 15. 2. 2022