Navigace

Obsah

Informace k provozu školy od 24.5. 2021

Typ: ostatní
Vážení rodiče, od 24.5. 2021 zcela otevře také 2. stupeň a skončí rotační výuka. Ve škole bude probíhat 1 x za týden antigenní testování a bude nutno nosit roušku. Podrobnosti najdete v následujícím textu:

K provozu na základních školách MŠMT informuje:

Bylo vydáno novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování žáků a studentů, s účinností od 24. 5. 2021 , kterým se pro všechny žáky a studenty, pro které je testování podmínkou osobní účasti na vzdělávání, stanoví frekvence preventivního antigenního testování stanoví na jedenkrát týdně.


▪ je umožněna osobní přítomnost všech žáků bez rotací,
▪ homogenita tříd a skupin není povinná,
▪ nově jsou umožněny sportovní činnosti konané ve vnitřních prostorech za podmínky,  že na 1 osobu připadá alespoň 15 m2 vnitřní plochy sportoviště a přítomno může být nejvýše 30 osob celkem na vnitřní ploše sportoviště,  přítomnost dětí, žáků, studentů a jiných účastníků se v jiných vnitřních prostorech, jako jsou šatny, sprchy apod., zakazuje, mimořádné opatření dále stanoví podmínku nejvýše 12 osob ve skupině (v případě kolektivního kontaktního sportu).
▪ nadále platí, že jsou umožněny sportovní činnosti venku bez těchto omezení,
▪ v dalším zůstávají pravidla stejná jako doposud – zejména povinnost testování, nošení ochrany dýchacích cest.

Aktualizovaná informace o nošení ochranného prostředku - zakrytí úst a nosu je zveřejněna ZDE.

 

 

K režimu školních jídelen MŠMT informuje:


▪ provoz školních jídelen upravuje mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o omezení provozu maloobchodního prodeje a služeb a platí následující,
▪ rozestupy 1,5 metru mezi jednotlivými stoly,
▪ u jednoho stolu sedí nejvýše 4 strávníci, jedná-li se o dlouhý stůl, lze u něj usadit více osob tak, že mezi skupinami je rozestup alespoň 1,5 metru,
▪ odebírání jídel samotnými strávníky a homogenita tříd, skupin je doporučována tam, kde je to z organizačních důvodů možné, není však povinná,
▪ ve vnitřních prostorech jídelny nemůže být více strávníků, než je míst k sezení.

 


Vytvořeno: 18. 5. 2021
Poslední aktualizace: 19. 5. 2021 11:47
Autor: Mgr. Ladislav Havelka, ředitel