Projektový den mimo školu 18.5. 2022 (7. ročník)

Projektový den mimo školu 18.5. 2022 (7. ročník) Projektový den mimo školu na téma 3D tisk jsme strávili na Pedagogické fakultě UP Olomouc.

Žáci získali povědomí o principech 3D tisku – seznámili se s nejčastěji používanou technologií  a materiály. Někteří znali 3D pera a tak byli překvapeni, že stejný materiál využívají i 3D tiskárny.Žáci si vyzkoušeli vymodelovat v CAD programu vlastní model, převést ho do požadovaného formátu a poté přenést přes USB disk do 3D tiskárny a vytisknout, z čehož měli největší radost.Projektový den podpořil kompetence žáků v oblasti polytechniky a také informatického myšlení, určitě jej lze doporučit i dalším kolegům – děti zvolené aktivity velmi zaujaly a bavily a domů si kromě nových vědomostí odnesli i vlastní výrobek.

Vytvořeno: 18. 5. 2022
Poslední aktualizace: 20. 5. 2022 10:12